RESCON EXPO

RESCON EXPO Fuarı; emlak, konut, inşaat ve kentsel dönüşüm temalarına sahip profesyonel bir organizasyondur. Türkiye’de gayrimenkul sektörünün aşama kaydetmesi adına düzenlenen fuarın diğer bir amacı da İzmir’de hayata geçirilen kentsel dönüşüm modelini örnek olarak sunar. Modern ve akıllı şehirleşme uygulamalarının da yer aldığı fuar İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenir. Türkiye fuar takviminde merakla beklenen ve kaçırılmayacak bir fırsat olann platform, NOBEL EXPO ve İZFAŞ tarafından düzenleniyor. Söz konusu fuar İzmir Ticaret Odası, Ege Bölgesi Sanayi Odası ve İzmir Emlak Komisyoncuları Odası tarafından desteklenir. 

RESCON EXPO Fuarı Neden Ziyaret Edilmeli?

RESCON EXPO Fuarı kurumsal katılımın yoğun olduğu bir platformdur ve Türkiye fuar takvimi açısından önemli bir yere sahiptir. Organizasyonun hedef ülkeleri arasında Litvanya, Rusya, Almanya, Hollanda, Fransa, Azerbaycan ve Kıbrıs bulunuyor. Aynı zamanda muhtelif Arap ülkeleri de fuarın hedeflediği bölgeler arasında yer alıyor. Avrupa, Avrasya ve Akdeniz bölgelerinde faaliyetlerin amaçlandığı fuar, ziyaretçileri küresel bir vizyona teşvik ediyor. RESCON EXPO Fuarı’na ziyaretçi olarak uğrayarak yeni nesil kentlerde beklenen emlak ve dönüşüm trendlerini yakından gözlemleyebilirsiniz. 

Fuar Kapsamındaki Etkinlikler Nelerdir?

İzmir fuar takviminde önemli bir yer tutan RESCON EXPO Fuarı’nda birçok konu ele alınır ve hizmet sergilenir. Ahşap ve çelik prefabrikler, sanayi bölgeleri, gayrimenkul danışmanlığı, bireysel ve toplu konut projeleri gibi konular öncelik taşır. Tiny house ve bungalov ev de temalardan biridir. Devremülkler, siteler, finansman kaynak sağlayıcıları, expertiz hizmetleri ve sigorta çalışmaları da etkinliklerde mesai ayrılan konular arasında bulunur. 

RESCON EXPO Fuarı’nın Katılımcıları Kimlerdir?

RESCON EXPO Fuarı katılımcıları genel olarak inşaat, yapı ve mülk sektörlerinde yer alır. Katılımcılar arasında şu türden iş kolları ve meslek grupları bulunur: 

 

 • Konut, rezidans ve villa esaslı toplu konut projeleri 
 • Banka, finans ve kredi kuruluşları
 • Devremülk firmaları 
 • Kooperatifler
 • Profesyonel bina yönetim şirketleri 
 • Çelik ve ahşap prefabrik konut üreticileri ve ithalatçıları
 • Emlak pazarlama şirketleri
 • Sanayi siteleri ve organize sanayi bölgeleri 
 • İş merkezleri, plazalar, alışveriş merkezleri
 • Arsa ofisleri
 • Belediyeler
 • Müteahhitlik hizmeti veren şirketler
 • Kentsel dönüşüm şirketleri
 • Kamu kuruluşları 

 

Bu kuruluşlara ve firmalara ek olarak basın ve sektörel medya da fuarda yer alır. 

RESCON EXPO Fuarı’na Katılımcı Olmak için Nasıl Başvurulur?

RESCON EXPO Fuarı kurumsal katılım için başvuru formu doldurmanızı ister. İlgili formun yer aldığı sayfaya ulaşmak için aşağıda yer alan ‘katılımcı olmak istiyorum’ butonuna tıklayabilirsiniz. 

RESCON EXPO Fuarı’na Ziyaretçiler Nasıl Katılabilir?

RESCON EXPO Fuarı’na ziyaretçi olarak katılmak için online davetiyenizi bildirmelisiniz. Online davetiyeyi bu içeriğin sonunda yer alan ‘ziyaretçi olmak istiyorum’ butonuna tıklayarak alabilirsiniz. 

RESCON EXPO Fuarı’na Nasıl Gidilir?

RESCON EXPO Fuarı yol tarifi kolayca yapılabilir, çünkü İzmir civarında bölgeye gelen pek çok otobüs ve minibüs seçeneği mevcuttur. Bölgeye 92 no’lu hatlara binerek ulaşabileceğiniz gibi farklı güzergâhları da tercih edebilirsiniz. İzmir – Üçyol metro hatlarını da kullanabilirsiniz. 610 ve 620 numaralı hatlara da binebilir, böylece çevre yolu ya da Aktepe Mahallesi üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. 

RESCON EXPO Fuarı Çevresinde Konaklama Nasıl Sağlanır?

RESCON EXPO Fuarı konaklama açısından İzmir’in gözde ve uygun yerlerinden birinde konumlanır. Gaziemir ilçesinde bulunan konumda otel, suit oda ve apart gibi birçok konaklama seçeneği mevcuttur. Gerek şehir içi gerek daha ıssız fakat her biçimde ulaşım kolaylığı taşıyan birçok yerde konaklayabilirsiniz. Konaklamalarınızı kolayca yönetebilmek ve seyahatinizi sağlıklı şekilde sürdürebilmek için MultiTravel Kurumsal Seyahat Platformu çözümlerinden destek alabilirsiniz. 

MultiTravel’ın diğer avantajları şöyle sıralanır:

 • Şirketiniz için en avantajlı konaklama fiyatlarını karşılaştırın ve böylece tasarruf sağlayın.
 • Binlerce otel seçeneği arasından şirketinize en uygun oteli seçip 7/24 online olarak rezerve edin.
 • Çalışanlarınız için özel bütçe limitleri belirleyerek limit aşımlarını engelleyin ve bu sayede seyahat bütçenizi daha etkin bir şekilde yönetin.
 • Haftalık tek fatura özelliği ile fatura toplama ve masraf beyan süreçlerini kolaylaştırarak hem zamandan tasarruf edin hem muhasebe işlemlerinizi basitleştirin.
RESCON EXPO Fuarı’nın İletişim Bilgileri Nedir?
RESCON EXPO Fuarı’nın iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir: Telefon: +90 (232) 497 10 00 Adres: Zafer Mahallesi 840 Sokak Fuar Alanı No:2 Gaziemir / İZMİR NOBEL EXPO İletişim SEDA UZUNCA Satış Yöneticisi Telefon: +90 (212) 830 49 66 İZFAŞ İletişim Mustafa SALİŞ Fuarlar Proje Sorumlusu Mobil: +90 (531) 250 64 53 Telefon: +90 (232) 497 10 54 E-posta: [email protected] Esra ATAK Fuarlar Proje Sorumlusu Mobil: +90 (535) 570 21 97 Telefon: +90 (232) 497 12 84 E-posta: [email protected] Kamer TUNCER Fuarlar Proje Sorumlusu Mobil: +90 (553) 870 06 90 Telefon: +90 (232) 497 10 80 E-posta: [email protected]
RESCON EXPO Fuar Tarihleri ve Saatleri Nelerdir?
RESCON EXPO Fuarı 03- 05 Kasım tarihleri arasında düzenleniyor. Ziyaret saatleri ise 10:00 ile 18:00 arası olarak belirleniyor.

Fuar Detayı

3 Kasım 2023
5 Kasım 2023

ORGANİZATÖRLER

İZFAŞ | NOBEL EXPO
2324971000