SAMSUN GIDA FUARI

Samsun Gıda Fuarı, TÜYAP Fair ve Exhibition Center tarafından organize edilen bir organizasyondur. Et ve süt ürünleri, meşrubat, fırınlanmış ürün, dondurulmuş gıda kategorilerinde trendlerin sunulduğu fuar oldukça kapsamlıdır. Gıda teknolojisine ek olarak ürün işleme, paketleme ve lojistik konuları da fuarın kategorileri arasında yer alır. Söz konusu fuar aynı zamanda sektörün her alanında gereksinim duyulan hizmet esaslı iş kollarını sunmak ve gelişim trendlerini tanıtmak adına düzenlenir. Uluslararası niteliğe sahip bu fuarda çeşitli bilgi ve iş ilişkisi kazanımları elde edebilirsiniz.

Samsun Gıda Fuarı Neden Ziyaret Edilmeli?

Samsun Gıda Fuarı ziyaretçi kitlesine fırsatlar ve kazanımlar sunuyor. Fuarı ziyaret ederek yeme-içme sektörlerinin geliştiği ülkelerdeki firmaların tercih ettiği bir alanın avantajlarından yararlanabilirsiniz. Gerek profesyonel katılımcılara gerek ilgili ziyaretçilere aynı çatı altında ulaşmanız mümkün olur. Sektörel trend, gelişme ve beklentileri bizzat yerinde görüp takibe alabilirsiniz. İş bağlantıları ve ilişkileri geliştirebilir, ortaklık anlaşmalarına imza atabilir, potansiyel yatırımlar çekebilirsiniz. Marka kimliği ve imajının yanı sıra kurumsal prestijinizi geliştirebilir, yeni iş alanlarını keşfe çıkabilirsiniz. Aynı zamanda fuar boyunca ürünlerinizi tanıtabilir, pazarın nabzını tutabilir, müşteri analizi yapabilirsiniz. 

Fuar Kapsamındaki Etkinlikler Nelerdir?

Samsun fuar takviminde önemli bir yer tutan organizasyonda pek çok etkinlik gerçekleştiriliyor. Fuar kapsamında gıdaların üretimi, işlenmesi, paketlenmesi ve lojistiği ana başlıklarının altında çeşitli konular işleniyor. Gıda donanımları, makine ve ekipmanlar, laboratuvarlar da fuarın konseptini tamamlayan etkinlik konuları arasında yer alıyor. Unlu mamuller ve soğutucular da organizasyonun etkinliklerinde işlenen ürünler arasında bulunuyor. 

Samsun Gıda Fuarı’nın Katılımcıları Kimlerdir?

Samsun Gıda Fuarı katılımcıları arasında sektörde boy gösteren pek çok iş kolundan firma bulunuyor. Katılımcı profilinde öncelikle tarımsal ürün, taze gıda, hammadde, işlenmiş/hazır besin ve içecek üreticileri ile tedarikçileri yer alıyor. Gıda hazırlanmasında kullanılan makine, donanım ve ekipman üreticileri de katılımcılar arasında kendine yer buluyor. Yazılım ve bilgisayar teknolojisi üreticileri, kontrol merkezleri, ambalaj ve depolama sistemleri de fuara katılımcı olarak dâhil olan sektörler arasındadır. Katılımcılar arasında üniversiteler, kamu kuruluşları, belediyeler, ticaret ve sanayi odaları, ticaret odaları, araştırma-istatistik kuruluşları, tarım satış kooperatif ve birlikleri de bulunuyor. Son olarak sektörel medya ve ilgili basın kuruluşları da katılımcı koltuklarına oturuyor. 

Samsun Gıda Fuarı’na Katılımcı Olmak için Nasıl Başvurulur?

Türkiye fuar takviminde dört gözle beklenen organizasyona kolaylıkla katılabilirsiniz. Samsun Gıda Fuarı’na kurumsal katılım göstermek için stand kiralama yaparak rezervasyon gerçekleştirebilirsiniz. İletişim bilgilerinden hareketle katılımcı olabilirsiniz. 

Samsun Gıda Fuarı’na Ziyaretçiler Nasıl Katılabilir?

Samsun Gıda Fuarı’na katılım göstermek için sizden istenen formları doldurmalı veya belgeleri hazırlamalısınız. İlgili prosedürler hakkında detaylı bilgiyi fuar organizasyonuyla iletişime geçerek alabilirsiniz. 

Samsun Gıda Fuarı’na Nasıl Gidilir?

Samsun Gıda Fuarı yol tarifi oldukça basit ve anlaşılırdır. Öncelikle Samsun – Ordu karayoluna bağlanın. Burada ilerledikten sonra Tekkeköy Kavşağı’na erişmiş olmalısınız. Buradan sanayi bölgesine doğru yönelin. Yola devam ettiğinizde, yüz metre kadar giderek sağa dönün. Bu yol sizi Samsun Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’ne ulaştırır. 

Eğer fuar alanına toplu taşıma ile gelmeyi planlıyorsanız 19 Mayıs Üniversitesi’nden başlayan tramvay hattına herhangi bir noktadan binerek Tekkeköy son durağında inebilirsiniz. İndikten sonra birkaç dakikalık kısa bir yürüyüşle fuar alanına kolayca ulaşabilirsiniz. Ayrıca Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan sahil kenarındaki minibüs kalkış noktasından Tekkeköy minibüsüne binme olanağınız vardır. Tekkeköy ilçe merkezi kavşağında (Yaşar Doğu Spor Salonu Kavşağı) indikten sonra, yine kısa bir yürüyüşle alana varabilirsiniz.

Samsun Gıda Fuarı Çevresinde Konaklama Nasıl Sağlanır?

Samsun Gıda Fuarı konaklama açısından uygun bir konumdadır. Fuar seyahatiniz boyuca Samsun’un doğa manzaraları taşıyan birçok otelinde konaklayabilirsiniz. Suit ve apart odalarda ev konforunu yaşayabilir, toplantı odası gibi ekstra seçenekler sunan iş otellerinde kalabilirsiniz. Bu noktada MultiTravel Kurumsal Seyahat Platformu tercihinde bulunarak kurumsal seyahatinizi hiç olmadığı kadar kolaylaştırabilirsiniz. 

Hemen Başvurun, MultiTravel ile Fuar Konaklamalarınızda Avantajlı Fiyatlardan Yararlanın
Kişisel verileriniz, talebinizin gerçekleştirilmesi amacıyla 6698 Sayılı Kanun kapsamında işlenmektedir. Aydınlatma Metnine buradan ulaşabilirsiniz.

MultiTravel’ın diğer avantajları şöyle sıralanır:

  • Şirketiniz için en avantajlı konaklama fiyatlarını karşılaştırın ve böylece tasarruf sağlayın.
  • Binlerce otel seçeneği arasından şirketinize en uygun oteli seçip 7/24 online olarak rezerve edin.
  • Çalışanlarınız için özel bütçe limitleri belirleyerek limit aşımlarını engelleyin ve bu sayede seyahat bütçenizi daha etkin bir şekilde yönetin.
  • Haftalık tek fatura özelliği ile fatura toplama ve masraf beyan süreçlerini kolaylaştırarak hem zamandan tasarruf edin hem muhasebe işlemlerinizi basitleştirin.
Samsun Gıda Fuarı’nın İletişim Bilgileri Nedir?
Samsun Gıda Fuarı’nın iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir: Telefon: 0 (362) 256 27 00 Faks: 0 (362) 256 44 33 E-Posta: [email protected]
Samsun Gıda Fuar Tarihleri ve Saatleri Nelerdir?
Samsun Gıda Fuarı 21-26 Kasım tarihleri arasında gerçekleştiriliyor. Gün içinde gerçekleştirilen fuar birçok katılımcı ve ziyaretçiyi bir arada ağırlıyor.

Fuar Detayı

21 Kasım 2023
26 Kasım 2023

ORGANİZATÖRLER

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapı A.Ş.
3622562700