Yapı ve Çevre Fuarları

Etkinlik Bulunamadı

Yapı ve Çevre Fuarları

Yapı fuarı inşaat ve mimarlık açısından zengin olanaklar, bağlantılar, sunumlar vadeden bir platform türüdür. Büyükşehirlerde gerçekleştirilen sürdürülebilir yaşam organizasyonları ve İstanbul çevre fuarları da birçok konu hakkında bilgilendirme yapar. Çevre fuarlarında kişiler fotovoltaikler, güneş ısı teknolojileri, ısı transferi akışkanları, degazörler, enerji lojistiği gibi önemli konular hakkında yeni ufuklar edinebilirler.  Hem yapı hem de çevre temasının bir araya getirilip sentezlendiği fuarlar da bulunur. Bu organizasyonlarda prefabrik evler, temiz enerji yapıları, tiny house, çevre koruma ve bariyer sistemleri gibi başlıklarda ürünler ve seminerler sunulur. İklimlendirme, doğal miras ve rekreasyon gibi konular da sözünü ettiğimiz fuarlarda işlenen konular arasındadır. Bu tür fuarlar dinamik yapı bilimleri, malzeme ve beton teknolojileri, dönüşüm, yeşil enerji, sürdürülebilirlik dokularına sahiptir. Bu hususta AQUAFUN, FENS, WENERGY CLEAN ENERGY EXPO, SOLAREX, HERITAGE gibi fuarlar ön plana çıkar. Bu noktada saygın ve yetkin bir kuruluş olan CNR’nin yapı ve çevre fuarlarını tercih edebilirsiniz. 

Yapı ve Çevre Fuarları Neden Ziyaret Edilmelidir?

Yapı ve çevre fuarları sayesinde inşa sektörleri hakkında değil, bağlantılı tüm iş kollarıyla ilgili bilgi kazanımları edinebilirsiniz. Aynı zamanda doğa ve çevre farkındalığına ek olarak agriculture ve tabiatı dönüştürme teknolojileri gibi konularda da yeni ufuklar kazanabilirsiniz. Küresel iş ortaklıklarında ağınızı genişletebilir, ürün karşılaştırmaları yapabilir ve yenilebilir enerjinin potansiyel geleceğini daha yakından kavrayabilirsiniz. 

Yapı ve Çevre Fuarlarına Kimler Katılabilir?

Türkiye yapı fuarı ve çevre organizasyonlarına her kesimden, yediden yetmişe her birey katılım gösterebilir. Özellikle ilgili meslek gruplarından kişiler, öğrenciler, ekoloji araştırmacıları, inşaat sektörü firması çalışanları ve yöneticileri söz konusu fuarlara katılabilir. Aynı zamanda mimarlar, dekoratörler, tedarikçiler, peyzajcılar ve çevrebilimciler ya da ekoloji öğrencileri de potansiyel ziyaretçiler arasında yer alır. Türkiye fuar takviminde önemli yer tutan bu organizasyonlara katılım göstermek veya ziyaretçi olmak için yapı fuarı biletlerinden temin etmelisiniz. 

Yapı ve Çevre Fuarları Nerede Düzenlenir?

Çevre ve yapı fuarı Ankara, İstanbul, İzmir gibi Türkiye’nin önde gelen büyükşehirlerinde düzenlense de bazen başka şehirler tercih sebebi olabiliyor. Bu durumda çeşitli yapı fuarı Antalya ve İzmir gibi şehirlerde de gerçekleştirilebiliyor. İzmir çevre fuarına örnek olarak her yıl, genellikle mayıs ayında EFOR FUARCILIK ve İZFAŞ tarafından organize edilen WE-CYCLE fuarı verilebilir.  Yapı fuarları takviminde TÜYAP merkezinde gerçekleştirilenler de yer alır. TÜYAP yapı fuarları her yıl sayısız katılımcı ve ziyaretçi ağırlar. Yapı fuarı saatlerini dikkate almanız, organizasyonun yapılacağı alana uygun zamanda gelip gitmeniz adına önem arz eder. Bu noktada yapı fuarı ziyaret saatlerini, katılım zamanlarından ayrı tutmanız gerekir. 

Yapı ve Çevre Fuar Merkezlerine Nasıl Ulaşılır?

Yapı ve çevre fuarlarında farklı yol tarifleri geçerlidir. İstanbul’da önde gelen fuarlar genellikle TÜYAP’ta yapılır. TÜYAP fuarı yol tarifini şu şekilde verebiliriz:  Anadolu Yakası'ndan gelirseniz Söğütlüçeşme- Beylikdüzü hattını takip ederek 'Beylikdüzü Son Durak' durağında inebilirsiniz. Avrupa Yakası'ndan geliyorsanız Zincirlikuyu - Cevizlibağ - Beylikdüzü hattı sizi aynı durağa getirecektir. İstanbul genelinde 328,70 km'lik bir raylı sistem ağı bunlunur. Bu ağ, metrobüs hattına entegre olmanızı sağlar.  M4 Kadıköy – Sabiha Gökçen Havalimanı metro hattı ile Uzunçayır durağından, M2 Yenikapı – Seyrantepe – Hacıosman metro hattı ile Gayrettepe ve/veya Mecidiyeköy bölgesinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda M1A Yenikapı – Atatürk Havalimanı ve M1B Yenikapı – Kirazlı metro hattı ile Ataköy – Şirinevler ve Yenibosna durağından da binebilirsiniz.Marmaray ile aktarma yaparak da TÜYAP'a ulaşabilirsiniz. Eğer havalimanından ulaşım sağlayacaksanız Sabiha Gökçen’den M4 metro hattı ile Uzunçayır durağına gidip metrobüse aktarma yapmanız gerekiyor. İstanbul Havalimanı’ndan ise HVİST - 8 seferini tercih etmelisiniz. 

Yapı ve Çevre Fuarı Katılımcıları için Konaklama Seçenekleri Nelerdir?

Hemen Başvurun, MultiTravel ile Fuar Konaklamalarınızda Avantajlı Fiyatlardan Yararlanın
Kişisel verileriniz, talebinizin gerçekleştirilmesi amacıyla 6698 Sayılı Kanun kapsamında işlenmektedir. Aydınlatma Metnine buradan ulaşabilirsiniz.
İzmir yapı fuarı organizasyonlarında daha çok ve yoğun olarak suit oda seçeneklerini değerlendirmeniz mümkündür. Yapı fuarı açılışında ve yapı fuar takvimi günlerinin bitiminde bir yerde konaklamanız gerekir. İstanbul, Antalya ve Ankara gibi yoğun nüfuslu şehirlerde pek çok konaklama seçeneği bulabilirsiniz. İş otelleri, lüks hoteller ve suit odalarda kalabilirsiniz. MultiTravel Kurumsal Seyahat Platformu uygulamaları sayesinde bu süreçte konaklama, faturalandırma, muhasebe ve bütçe kontrolü gibi kritik konuları şipşak şekilde çözüme kavuşturabilirsiniz.