EMITT İstanbul Fuarı 2024

Turizm temalı bir fuar olan EMITT İstanbul Fuarı, tatil bölgelerinden, destinasyonlarından ve seyahat hizmet sunan şirketlerin de katılımıyla her yıl rutin olarak düzenleniyor. Gezi ve turizm iş kollarını yakından ilgilendiren organizasyon, sektör profesyonellerinin ve turistlerin beğenisini kazanıyor. Ulusal ve uluslararası seyahat sektörlerine ev sahipliği yapan platform, yaz ve kış turizminin öncü alanlarını bir araya getiriyor. Platformda tatil ve açık hava destinasyonları, oteller, turizm merkezleri, tur operatörleri, yerel pavyonlar ve seyahat acenteleri boy gösteriyor. 

EMITT İstanbul Fuarı Neden Ziyaret Edilmeli?

25 yıldır istikrarlı olarak düzenlenen ve yeni tatil destinasyonlarına zemin hazırlayan EMITT İstanbul Fuarı, Türkiye’nin en geniş çaplı turizm fuarıdır. Bugüne değin 127 ülkeden 29 bine yakın ziyaretçiyi ağırlayan fuar, 150 davetli tur operatörü ile ciddi bir katılım rekoruna da sahiptir. İş hacminin büyük ve bağlantı olanaklarının geniş olduğu fuar; pek çok farklı firmanın tercih ettiği bir platformdur. 

Fuar; tur operatörleri, oteller, havayolları, konaklama tesisleri, ulaşım firmaları, gastronomi, bilişim teknolojileri, sağlık ve seyahat acenteleri alanlarında çalışan firmaları ağırlar. EMITT İstanbul Fuarı ile katılım ya da ziyaret yoluyla tanışarak yeni ortaklıklar, geri bildirimler, marka farkındalığı gibi konularda kazanımlar elde edebilirsiniz. Etkili sektör profesyonelleri ve öncü şirketlerle yeni sözleşmelere imza atabilir, ‘Speed Networking’ ile davetli tur operatörü görüşmesini mümkün kılabilirsiniz. Dünyanın farklı yerlerinden gelen tur operatörlerine ulaşabilir ve sektörel gelişmeleri yakından takip edebilirsiniz. 

Fuar Kapsamındaki Etkinlikler Nelerdir?

İstanbul fuar takviminde önemli bir yere sahip olan EMITT İstanbul Fuarı kapsamında birçok farklı etkinlik düzenleniyor. Fuar, Türk ve dünya seyahat sektörlerine yeni iş ve işbirliği fırsatları sunan değerli bir iş platformudur. Fuarın ilk gününde THY paneli, dünya ve Türkiye’de 2023 turizm raporu, 2024 öngörüleri ve yeni trendler üzerine etkinlikler gerçekleştiriliyor. Tüketici analizleri ve başkanlar oturumu ile gün kapanıyor. 

İkinci gün Türkiye’nin sağlık hizmetlerinin ihracat yolcuğu konusu ele alınırken, TGA ve İBB panelleri de işleniyor. Destinasyon sunumlarıyla gün kapanıyor. Üçüncü gün yapay zeka, dijital dönüşüm, destinasyon esaslı influencerlar ve eko-deneyimler temalı konular ele alınıyor. Dördüncü ve son günde gastronomi, spor ve sinemada başarı öyküleri ile gün açılıyor. Turizm tanıtımda rüzgârı enerjiye dönüştürmenin nasıl mümkün olabileceği üzerine yapılacak olan sunumla birlikte fuar sona eriyor. 

EMITT İstanbul Fuarı’nın Katılımcıları Kimlerdir?

EMITT İstanbul Fuarı kurumsal katılım açısından yoğun bir platformdur. EMITT İstanbul Fuarı’nın katılımcıları şu şekilde sıralanabilir: 

 • Bilişim teknolojileri ve yazılım hizmetleri
 • Rezervasyon yazılım ve iletişim sistemleri
 • Otel finans sistemleri
 • Rehberlik ve tercümanlık hizmetleri
 • Sigorta hizmetleri
 • Kış ve dağ sporları
 • Villa, yat ve tiny house turizmleri
 • Karavan, kamp, glamping 
 • Gastronomi ve doğa turizmleri 
 • Eğlence ve su parkları
 • Müzeler ve ören yerleri 
 • Sağlık turizmi
 • Tur operatörleri ve seyahat acenteleri 
 • Organizasyon, dekorasyon ve catering hizmetleri
 • Dağıtım, kargo ve güvenlik hizmetleri 
 • Belediyeler, kaymakamlıklar, büyükelçilikler
 • Diğer devlet kurumları 
 • Basın-yayın kuruluşları 

EMITT İstanbul Fuarı’na Katılımcı Olmak İçin Nasıl Başvurulur?

Türkiye fuar takviminde dört gözle beklenen EMITT İstanbul Fuarı’na kurumsal katılım göstermek için stant rezervasyonu yaptırmanız gerekir. Rezervasyonu gerçekleştirebileceğiniz ilgili sayfaya en altta yer alan ‘Katılımcı Olmak İstiyorum’ butonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

EMITT İstanbul Fuarı’na Ziyaretçiler Nasıl Katılabilir?

EMITT İstanbul Fuarı’nda ziyaretçi olarak yer almak için aşağılarda yer alan ‘Ziyaretçi Olmak İstiyorum’ butonuna tıklayabilirsiniz. 

EMITT İstanbul Fuarı’na Nasıl Gidilir?

İstanbul fuar takviminde önemli yer edinen EMITT İstanbul Fuarı yol tarifi oldukça kolay açıklanabilir. Havayolu ulaşımını tercih ettiyseniz bir saatlik bir taksi yolculuğuyla fuar alanına varabilirsiniz. Metrobüs ile de Söğütlüçeşme-Beylikdüzü hattını tercih ederek fuar merkezinin hemen önünde inebilirsiniz. 

EMITT İstanbul Fuarı Çevresinde Konaklama Nasıl Sağlanır?

EMITT İstanbul Fuarı konaklama açısından çok uygun ve çeşitlilik arz eden bir konumdadır. EMITT İstanbul Fuarı özel olarak sponsor otel fırsatı da sunar. Fuara özel olarak indirimli fiyatlar sunan bu otellerde konaklayabilirsiniz. Belirli sponsor otellerin haricinde iş oteli, suit oda ve pansiyon seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. Hangi tercihi yaparsanız yapın, MultiTravel Kurumsal Seyahat Platformu çözümlerine güvenerek iş geziniz boyunca bütçe kontrolünü, konaklamayı ve planlama yapmayı oldukça kolay kılabilirsiniz. 

MultiTravel’ın diğer avantajları şöyle sıralanır:

 • Şirketiniz için en avantajlı konaklama fiyatlarını karşılaştırın ve böylece tasarruf sağlayın.
 • Binlerce otel seçeneği arasından şirketinize en uygun oteli seçip 7/24 online olarak rezerve edin.
 • Çalışanlarınız için özel bütçe limitleri belirleyerek limit aşımlarını engelleyin ve bu sayede seyahat bütçenizi daha etkin bir şekilde yönetin.
 • Haftalık tek fatura özelliği ile fatura toplama ve masraf beyan süreçlerini kolaylaştırarak hem zamandan tasarruf edin hem muhasebe işlemlerinizi basitleştirin.

EMITT İstanbul Fuarı’nın İletişim Bilgileri Nedir?
EMITT İstanbul Fuarı’nın iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir: Telefon: +90 212 266 7010 E-Posta: [email protected]
EMITT İstanbul Fuar Tarihleri ve Saatleri Nelerdir?
EMITT İstanbul Fuarı 6-9 Şubat tarihleri arasında gerçekleştiriliyor. Fuarın ziyaret saatleri ise 6-8 Şubat için 10:00 - 18:00 iken, 9 Şubat için 10:00 - 17:00 olarak belirleniyor.

Fuar Detayı

6 Şubat 2024
9 Şubat 2024

ORGANİZATÖRLER

ICA Events
2122667010