Travel Turkey İzmir Fuarı 2023

Türkiye’de ve dünyada tatil yeri denilince akıllara gelen şehirlerden biri de İzmir’dir. Doğası, turizm cennetlerinden biri olan şehirde gerçekleştirilecek olan Travel Turkey İzmir Fuarı, Türkiye’nin en büyük turizm platformu TTI İzmir tarafından düzenlenecektir. 2023 yılında 17. kez düzenlenen fuara sektörün önde gelen isimlerini de davet edildi. Her yıl düzenlenen Uluslararası Turizm Ticaret Fuarı ve Kongresi, T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde, İZFAŞ ve TÜRSAB FUARCILIK A.Ş. işbirliği ile gerçekleştirilir. Bu etkinlik, dünyanın dört bir yanından turizm profesyonellerini bir araya getirerek Türkiye’nin en büyük uluslararası turizm platformu hâline gelmiştir.

Travel Turkey İzmir Fuarı Neden Ziyaret Edilmeli?

Travel Turkey İzmir Fuarı, ziyaretçilere pek çok avantaj sunan bir etkinlik olarak öne çıkar. Öncelikle fuar T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde düzenlenmekte ve İZFAŞ ile TÜRSAB FUARCILIK A.Ş. işbirliği ile organize edilmektedir. Böylelikle etkinliğin güvenilir ve profesyonel bir platform olduğunu kanıtlanmış olur. Fuar, her yıl dünyanın dört bir yanından gelen turizm profesyonellerini bir araya getirerek sektördeki son gelişmeleri, yenilikleri ve trendleri sunar. Aynı zamanda Türkiye’nin turistik potansiyelini geniş bir yelpazede tanıtan Travel Turkey İzmir Fuarı’nın katılımcıları arasında seyahat acenteleri, oteller, destinasyonlar ve turizmle ilgili diğer sektörlerden misafirler bulunur. Bu sayede ziyaretçiler, tatil planlarını oluşturmak, iş bağlantıları kurmak ve seyahat sektöründeki güncellemeleri takip etmek için benzersiz bir fırsat elde ederler. 

Fuar Kapsamındaki Etkinlikler Nelerdir?

Travel Turkey İzmir Fuarı’nında düzenlenenler etkinler genellikle seminerler, ürün tanıtımları, söyleşiler ve diğer birçok farklı katılımcıların sağladığı eğlenceli programlardan oluşur. Travel Turkey İzmir Fuarı’na kurumsal katılım sağlayan kişilerin katıldıkları tanıtım seminerlerinden sektöre dair detaylı bilgiler edinebilirsiniz. Böylelikle sektördeki insanlarla birebir tanışma fırsatı yakalayarak iş ağınızı genişletebilirsiniz. 

Travel Turkey İzmir Fuarı’nın Katılımcıları Kimlerdir?

Travel Turkey İzmir Fuarı’nda ziyaretçi veya katılımcı olarak yer alabilirsiniz. Travel Turkey katılımcı profili genellikle şu kişilerden oluşur:

 • Bakanlıklar
 • Konsolosluklar
 • Valilikler / Belediyeler
 • Kalkınma Ajanslar
 • İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri
 • Seyahat Acenteleri ve Tur Operatörleri
 • Turizm Büroları
 • Oteller ve Konaklama Tesisleri
 • Havayolları Turizm Taşımacılığı
 • İş ve Kongre Turizmi
 • Sağlık Turizmi
 • Kültür Turizmi
 • Spor Turizmi
 • Eğitim Turizmi
 • Aktif Turizm ve Macera Turizmi
 • Yat ve Kruvaziyer Turizmi & Marinalar
 • Kafe ve Restoranlar
 • Kafe, Bar & Otel Ekipmanları/Park ve Kent Ekipmanları
 • Turizm Teknolojisi / Yazılım
 • Medya Kuruluşları
 • Bankacılık ve Sigorta
 • Sektörel Birlik & Dernekler

 

Yukarıdaki sektörlerdeki katılımcıların yer aldığı farklı etkinliklerle ilgili bilgileri Türkiye fuar takviminden alabilirsiniz. 

Travel Turkey İzmir Fuarı’na Katılımcı Olmak için Nasıl Başvurulur?

Travel Turkey İzmir Fuarı’na başvuru yapabilmek için iletişim adreslerinde yer alan kişilerden bilgi alabilir veya resmî internet sitesinden form doldurabilirsiniz. Travel Turkey İzmir Fuarı’na katılımcı olmak İzmir fuar takviminde yer alan bilgilerden de yardım alabilirsiniz. 

Travel Turkey İzmir Fuarı’na Ziyaretçiler Nasıl Katılabilir?

Travel Turkey İzmir Fuarı’na ziyaretçi olmak için yapmanız gereken oldukça basittir. Fuar takviminde belirtilen tarihler arasında başvurularınızı yaparak ziyaretçi kartınızı çıkartabilirsiniz. Aynı zamanda fuar alanında bulunan danışmanlardan da yardım alabilirsiniz. Kişisel bilgilerinizi paylaşacağınız için yanınızda kimlik kartınızı getirmeyi unutmamanızda gerekir. 

Travel Turkey İzmir Fuarı’na Nasıl Gidilir?

Travel Turkey İzmir Fuarı şehrin Gaziemir ilçesinde gerçekleştirilecektir. Gaziemir’den İzmir’in hemen her yerinden kolaylıkla ulaşım sağlanabilir. Adnan Menderes Havalimanına sadece 10 dakika sürüş mesafesinde bulunan fuar merkezini günübirlik de ziyaret edebilirsiniz. Travel Turkey İzmir Fuarı’nın yol tarifi için uygulamaları kullanabilir veya çevrenizdeki kişilerden bilgi alabilirsiniz. Kurumsal olarak katılım sağlayacaksınız konaklama ve yol gibi işlemleri, MultiTravel Kurumsal Seyahat Platformu sayesinde daha kolay gerçekleştirebilirsiniz. Fuar alanına yakın ve taleplerinize uygun konaklama merkezini MultiTravel ile saniyeler içerisinde listeleyebilirsiniz. 

Travel Turkey İzmir Fuarı Çevresinde Konaklama Nasıl Sağlanır?

Travel Turkey İzmir Fuarı konum olarak oldukça merkezî bir noktada bulunur. Bu yüzden de etrafında kolaylıkla ulaşım sağlayabileceğiniz konaklama birimleri ve ulaşım araçları yer alır. Fuara özel fırsatların sunulacağı konaklama hizmetlerinden faydalanmak istemediğiniz takdirde bölgede bulunan birçok otel ve aparttan dilediğinizi de tercih edebilirsiniz. Üstelik MultiTravel Kurumsal Seyahat Platformu aracılığıyla konaklamanız sırasında gerekli bütçeyi de kolaylıkla yönetme şansınız bulunur.

Hemen Başvurun, MultiTravel ile Fuar Konaklamalarınızda Avantajlı Fiyatlardan Yararlanın
Kişisel verileriniz, talebinizin gerçekleştirilmesi amacıyla 6698 Sayılı Kanun kapsamında işlenmektedir. Aydınlatma Metnine buradan ulaşabilirsiniz.

 

MultiTravel’ın diğer avantajları şöyle sıralanır:

 • Şirketiniz için en avantajlı konaklama fiyatlarını karşılaştırın ve böylece tasarruf sağlayın.
 • Binlerce otel seçeneği arasından şirketinize en uygun oteli seçip 7/24 online olarak rezerve edin.
 • Çalışanlarınız için özel bütçe limitleri belirleyerek limit aşımlarını engelleyin ve bu sayede seyahat bütçenizi daha etkin bir şekilde yönetin.
 • Haftalık tek fatura özelliği ile fatura toplama ve masraf beyan süreçlerini kolaylaştırarak hem zamandan tasarruf edin hem muhasebe işlemlerinizi basitleştirin.

Travel Turkey İzmir Fuarı’nın İletişim Bilgileri Nedir?
Travel Turkey İzmir Fuarı’nın iletişim bilgileri şu şekildedir: Telefon: +90 (232) 497 10 00 Mail adresleri: [email protected] [email protected] [email protected] Web sitesi:https://www.ttiizmir.com.tr/tr
Travel Turkey İzmir Fuar Tarihleri ve Saatleri Nelerdir?
Travel Turkey İzmir Fuarı’na konaklama mekânınızdan gelebileceğiniz saatler sabah 10.00 ila akşam 18.00 arasındadır. Fuar 7-9 Aralık 2023 tarihleri arasında faaliyet gösterecektir.

Fuar Detayı

7 Aralık 2023
9 Aralık 2023

ORGANİZATÖRLER

İZFAŞ
2324971118